Arama
TRY
Türkçe
Tüm Kategoriler
  Kategoriler Kapat

  Kargo ve Teslimat

  FARNELL’in stoğunda bulunan ürünlere ilişkin tüm siparişlerin, haftalık son sipariş verme süresi öncesinde (her Cuma saat 15.30’a kadar) SAMM tarafından alınmış olması halinde SAMM –(İngiltere stoklu ürünlerde ) normal koşullarda- sevkiyatın 7-10 iş günü içinde yapılacağını beyan eder. Teslimatlar, nakliye veya gümrük nedeniyle bazı durumlarda gecikebilir.

  30 Euro ve üzeri siparişlerinizde kargonuz Yurtiçi Kargo ile tarafınıza ücretsiz teslim edilir.

  Yurtiçi Kargo ile anlaşmamız bulunuyor. Başka kargo firması ile gönderim yapılmasını talep etmeniz durumunda kargonuz alıcı ödemeli olarak gönderilecektir.

  Faturalarımız E-Arşiv Fatura ve E-Fatura olarak düzenlenmektedir. Siparişinizde yer alan e-mail adresinize gönderilmektedir. Kargoya eklenmemektedir.

  Şu an için yaptığımız kargo anlaşmaları standart gönderi olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle paketlerin teslimat sürelerine müdahale edilemiyor. Özel durumlarda farnell@samm.com ‘a mail gönderirseniz, gönderi ücreti karşı ödemeli olarak istenilen şekilde gönderim yapılabilir.

  Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için kargo görevlisi ile birlikte teslimat sırasında oluşturulacak ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmeyecektir. Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi, “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi önemle rica ederiz. Kargo tarafından farnell@samm.com ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve “ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.