    BTA16-600SWRG - Triac, 16A, 600V, To-220Ab
    Üretici firma: Stmicroelectronics
    Sipariş Kodu: 1057280
    Üretici parti numarası: BTA16-600SWRG
    Kullanılabilirlik: Stoklar tükendi
    Mevzuat ve Çevre
    Menşe Ülke: CN
    RoHS Uyumlu: Y10
    SVHC: 0
    Ağırlık (KG): 0,0091
    Gümrük Tarife No: 85413000
    0.0 0
    Kendi görüşünü yaz Kapat
    • Kötü
    • Mükemmel
    Triac, 16A, 600V, To-220Ab; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On State Rms Current It(Rms):16A; Triac Case Style:To-220Ab; Gate Trigger Current Max (Qi), Igt:10Ma; Gate Trigger Voltage Max Vgt:1.3V; Peak Gate Power:1W; Peak Non Rep Surge Current Itsm 50Hz:160A; Holding Current Max Ih:15Ma; No. Of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:125°C; Product Range:-; Msl:-; Svhc:No Svhc (17-Dec-2015); Current Itsm:170A; Current Itsm @ 60Hz:168A; Current T2+G-:10Ma; Current T2-G+:10Ma; Current T2-G-:10Ma; Device Marking:Bta16-600Sw; Gate Trigger Current Igt (Q1) T2+G+:10Ma; Gate Trigger Current Max, Igt:10Ma; Isolation Voltage:2500V; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C To +125°C; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Termination Type:Through Hole; Thyristor Case:To-220Ab; Thyristor Type:Triac